Afyonkarahisar'da Ak Parti Kazandı | HaydiSohbete.Com
Genel Afyonkarahisar’da Ak Parti Kazandı

6 gün önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Afyonkarahisar’da Ak Parti Kazandı

Afyonkarahisar’da  yapılan seçimlerin sonucuna göre, Afyonkarahisar’da Ak Parti kazandı. Güney Beldesi’nde yapılan seçimlerde, partiler adaylarıyla birlikte kıyasıya yarıştı. Gelecek Partisi’nin ilk defa seçime girmesi başta Genel Başkan Ahmet Davutoğlu olmak üzere, partilileri bir hayli heyecanlandırdı. Büyük umutlarla seçime girdiklerini ve kazananın Gelecek Partisi olacağını belirten Davutoğlu, ilk sınavlarından alınlarının akıyla çıkacaklarını belirtti. 126 kişinin oy kullanmadığı beldede toplam seçmen sayısının bin 830 olduğu resmi makamlarca açıklandı. 103 adet oyun geçersiz sayıldığı seçimde, şu ana kadar resmi olmayan rakamlar açıklandı.

Resmi Olmayan Sonuçlar Açıklandı

AK Parti 1021 oyla zirveyi göğüslerken, Büyük Birlik Partisi (BBP) 504, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 29, İYİ Parti 23, Gelecek Partisi 17, Yeniden Refah Partisi 7, Saadet Partisi 4, Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) adayı yalnızca 1 oy alırken, geçersiz oy sayısı ise 103 oy oranına sahip oldu.

Gelecek seçimlerde iktidarı göğüsleyeceklerini belirten Ahmet Davutoğlu, partisinin ilk sınavında aldığı düşük oy oranıyla hayal kırıklığı yarattı. Büyük umutlarla mitingler yapan ve istediği kalabalığı bir türlü bulamayan Davutoğlu, sık sık vatandaşların tepkisiyle de karşılaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Ali Babacan’ın skandal açıklamalarına destek veren Davutoğlu, hem gazeteci hem de siyasilerden ‘siyasi etik’ eleştirileri almıştı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı, Abdullah Gül’ün aday olması için kulis yaptıklarını belirten Ali Babacan ve onu doğrulayan Davutoğlu’nun açıklamaları sert tepkiyle karşılanmıştı. İkilinin Ak Parti’de milletvekiliyken Erdoğan aleyhine başka isimlerin adaylığını desteklemesi günlerce konuşulmuştu.

Seçim Öncesi Davutoğlu İddialı Konuşmuştu

Seçimlerden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı, ‘İnşallah hafta sonu da Gelecek Partisi olarak Türkiye’deki ilk seçimimize Güney beldesinde giriyoruz Osman Bey adayımızla birlikte. Bu bizim ilk seçimimiz, ilk zaferimiz olacak inşallah. Ama nihayette zaferin adı Ankara’da olacak Ankara’da’ diyerek seçimi zaferle kazanacaklarını belirtmişti. Sık sık Millet İttifakı içerisinde bulunacağının sinyallerini veren ve Tayyip Erdoğan’a karşı adayları destekleyecekleri sinyallerini veren Davutoğlu’nun seçim sonuçlarına ilişkin yapacağı yorum merakla bekleniyor. Her fırsatta erken seçim isteyen muhalefetin bu seçim sonuçlarını nasıl yorumlayacağı merak konusu oldu.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!