Akşener'in Başkanlık Önerisi | HaydiSohbete.Com
Genel Akşener’in Başkanlık Önerisi

1 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Akşener’den Başkanlık Önerisi

Başkanlık seçimleriyle ilgili İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ‘Başkanlık Önerisi’ geldi. Bir önceki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi ile açık, HDP ile gizli ittifak yapan İyi Parti, 2023 seçimleri için arayış içinde. 2023 yılında yapılacak Başkanlık seçimi için formül arayan Millet İttifakı ortakları, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkaracak güçlü bir aday arıyor. Sık sık medyada yer alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın aday olacağı görüşü savunuluyor. Anvak yapılan anketlerde çıkan sonuçlar Millet İttifakı’nı kara kara düşündürüyor. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ı ziyareti kulislerde Kılıçdaroğlu adaylığa oynuyor dedirtti. Tam olarak adaylığını açıklamasa da, Kılıçdaroğlu’nun açık kapı bırakması İttifak’ın stratejisine karşı merak uyandırıyor.

HDP Dışı İttifak

Daha önceki Cımhurbaşkanlığı seçiminde Ak Parti ve Mhp’ye karşı Gürsel Tekin’de birleşen Millet İttifakı, alınan yenilgi sonrası arayış içerisine girdi. Erdoğan karşısında güçlü bir aday bulma telaşına giren partiler, sık sık siyasi kulislere ağırlık veriyor. İYİ Parti Genel Başkan’ı Meral Akşener daha önceki yıllarda HDP ile yaptıkları gizli ittifak nedeniyle hem şehit aileleri hem de vatandaşlardan yoğun tepkiler aldı. Halk TV’de Liderler Özel Söyleşisi programında soruları yanıtlayıp, gündemi yorumladı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorusuna ‘ortak aday’ vurgusu yapan Akşener, bütün partilerin benimseyeceği bir aday olmalı diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde sık sık protesto edilen ve saldırıya uğrayan Akşener, vatandaşların tepkisini çekmemek adına HDP hariç, ortak bir aday çıkarılmasını, HDP’ninde kendi adayını çıkarması gerektiğini savundu. Program sunucusunun aday olup olmayacağını sorduğu İyi Parti Genel Başkanı net açıklamadan kaçınarak, ‘Ben Türkiye’nin nefes almasına engel olacak adımlar atmayacağını’ belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının çok kıymetli olduğunu, ancak 24 Haziran’da yaşanan yenilgiyi hatırlayarak, ortak adayda karar kılınması gerektiğini belirtti.

Vatandaşlar Tepkili

Akşener’in, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneleri görmezden gelmesi, seçimlerde HDP ile ittifakta bulunması hem şehit ailelerinin hem de vatandaşların tepkisini çekti. Yine HDP’nin sık sık yaptığı tahrik edici  söylemlere sessiz kalması vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. 2023 seçimlerine hazırlıkların devam ettiği bu süreçte kimlerin aday olacağı şimdiden merak konusu.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!