Elon Musk Yatırımcıyı Üzdü | HaydiSohbete.Com
Genel Elon Musk Yatırımcıyı Üzdü

3 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 1 yorum yapıldı.

Elon Musk Yatırımcıyı Üzdü

Sık sık Bitcoin ile ilgili yaptığı olumsuz çıkışlarıyla piyasalarda hareketlilik yaşanmasına neden olan Elon Musk yatırımcıyı üzdü. SpaceX ve Tesla’nın tepe ismi olan Musk, iflah olmaz açıklamarına her gün bir yenisini ekliyor. Sık sık twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla Cripto Para piyasalarını manipüle eden iş insanı, her yaptığı açıklama sonrası coin yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile Tesla satışı yaptırmayacağını belirten Musk yüzünden ilk 100’de yer alan koin firmaları dibe vurmuş, 70 firma adeta erimişti.

ABD’nin En Ünlü Show’unda

Saç baş yolduran kripto pata yorumlarına Musk, katıldığı Abd’nin en ünlü show programı Saturday Night Live’da devam etti. Her fırsatta Dogecoin’i öven ve umut vadettiğini öne süren iş insanı, bu defa adeta ters köşe yaptı. Herkesin Musk’ın açıklamarı sonrası Dogecoin’in tırmanışa geçeceğini beklerken, Dogecoin’in çakılması piyasalarıda sarstı. Musk’ın açıklamarı sayesinden gün yüzüne çıkan koin fırsatçılarıda ünlülerin hesaplarını hackleyerek vurgunu şova dönüştürdü. Yaşanan kayıpların 10 milyon dolar civarında olduğu konuşuluyor.

Vurgunda Korkunç Rakamlar

Daha önceden Elon Musk’ın üzerinden çok sayıda yatırımcıya ulaşıp, kandıran vurguncular, şimdilerde gözlerini twitter ve Instagram’daki ünlü hesaplara çevirdi. Orjinal hesapları hackleyerek, inandırıcılığını kuvvetlendiren ve her şeyden habersiz kolayca ulaşabilen hırsızlar yatırımcıların paralarına yaptıkları vurgunla el koydu. Dolandırıcıların yeni durağı bu seferde Youtube oldu. Youtube üzerinden bir çok kullanıcıya ulaşan siber zorbalar, ucuza Bitcoin verileceği iddiasıyla binlerce insanı mağdur etti. Son iki günde yaşanan vurgunun milyondolarları bulduğu Federal Suçlar’dan yapılan açıklamayla doğrulandı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde milyonlarca yatırımcı mağduriyet yaşadı. Sürekli dalgalanmanın yaşandığı coin piyasasında yatırımcıların anlık değişimlerde al-sat yapma telaşı küçük yatırımcıların kabusu haline geliyor. Son günlerde şirketi SpaceX’in adının karıştığı ‘zorbalık’ haberlerinin üstünü kamuoyunun dikkatinden kaçırmaya çalıştığı iddiaları piyasa çevrelerince konuşulan Musk’ın, sürekli kripto para borsasını manipüle etmesi örnek gösterildi. Kripto para borsasında yaşanan ani değişimler yüzünden sağlık çevreleri yatırımcıların hem beden hem ruh sağlığının ciddi tehlike altında olduğuna işaret etti. Gelişmeleri haydisohbete.com üzerinden de takip edebilirsiniz.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

  • 21 Mayıs 2021 / 20:28

    Parası olan bole bos boğaz lik yapması normal derim 😂😂

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!