Elon Musk'tan Dogecoin Atağı | HaydiSohbete.Com
Genel Elon Musk’tan Dogecoin Atağı

4 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Coin Borsası Hareketlendi

2020 yılı itibariyle tepeden düşmüş gibi hayatımıza giriverdi Kripto Para tabiri. Şimdilerde en çok tercih edilen yatırım aracıdır. Aslında varlığı uzun zamana dayanmasına rağmen, medyanın gündemine Elon Musk ile girdi belkide. Amerikalı milyarder işadamının adını Tesla ve SpaceX ile tanısakta, bu aralar kripto para dendi mi ilk akla gelen Musk’tır elbette. Her açıklaması olay olan, Bitcoin’e rakip olarak Dogecoin’i destekler açıklamalarıyla piyasalarda fırtınılar estiren iş insanı yine boş durmadı. Geçtiğimiz gün Bitcoin ile Tesla alınmasına yasak getirdiğini söylemesiyle altüst olan coin piyasası takipçilerine saç baş yoldurdu diyebiliriz. Bitcoin bu açıklamayla 58 binden dolardan, 46 bin dolara gerilemişti. Dibi gören oranlar nedeniyle bir çok takipçi hızla zarar ederken, vaktinde satış yapamayanlar oranların tekrar yükselmesini beklemekte.

Twitter’dan Açıklamalarına Devam Ediyor

Twitter ‘da coin piyasasında yaşayanan hareketliliği manipule edercesine açıklamalarda bulunmaya devam eden Musk, kripto paralara inandığını ancak bunu fosil yakıtların kullanımına yol açmaması gerektiğini vurguladı. Daha önceden Bitcoin ile ilgili açıklamaları yüzünden hesabı akıya alınan iş insanı yine boş durmadı. Sık sık Dogecoin’in gelecek vaadeden bir yatırım aracı olduğunu vurgulayan ve bu para biriminin sistem geliştiricileriyle iletişim halinde olduğunu belirten Musk, Bitcoin’e savaş açmış gibi. Attığı tweet sonrası Dogecoin kripto para borsasında hızla yükselişe geçti. Tweet atılmadan önce 0.42 dolar civarında seyreden Dogecoin, şimdilerde 0.56 seviyelerini gördü. Musk’ın açıklamalarından sonra coin borsasında işlem gören ilk 100 kripto para biriminden 72 ciddi düşüş yaşadı.

Çevreciler Elon Musk’tan Şikayetçi

Kripto para borsasında attığı tweetlerle gündem olan Musk’ın başı şu sıralar çevrecilerle de dertte. SpaceX’in bulunduğu Texas’ta bulunan Boca Chica köyü sakinleri, Musk’ın zorla kendilerinin arsasını almaya çalıştığını belirttiler. Musk’ın ‘her şeyin sahibi’ gibi davrandığını ve usulsüzce yol kapattığını belirten köylüler, plaja ve evlerine gidememekten yakındı. Evlerinin fırlatma sahasına çok yakın olduğunu belirten köylüler, her fırlatma sonrası düşen parçaların evlerine zarar verdiğini belirttiler. Köye giden tek yolun yetkili makamlardan izin almadan sık sık kapatılmasından dert yanan halk, sorunlarına çare bulamadıklarını belirttiler. Halen Musk’ın o bölgede satın alamadığı 14 kişinin arazisi var.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!