Erdoğan Yeni Müjde Sinyali | HaydiSohbete.Com
Genel Erdoğan Yeni Müjde Sinyali

2 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Erdoğan’dan Yeni Müjde Sinyali

Koronavirüs kabusı nedeniyle dar boğaza giren esnaf ve vatandaşa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni müjde sinyali geldi. Erdoğan dün akşam katıldığı TRT Televizyonu ve TRT Haber TV ortak yayınında gazetecelerin sorularını yanıtladı. Pandemi nedeniyle yaklaşık iki yıldır darboğaza giren esnafın dertlerine çare olması ve ödeme zorluğu yaşayan vatandaşlar için Ak Partili vekillerin yeni  tasarı hazırlığından bahsetti. Erdoğan, 15 maddelik tasarı ile borcu olanlara nefes aldırılacağını belirtti. Ayrıca konuşmasının satır aralarında Cuma günü büyük bir sürpriz açıklayacağından bahseden Erdoğan, gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen ser verip sır vermedi. Müjdenin Cuma günü Zonguldak’ta açıklanacağını belirten Erdoğan yayın sırasında önemli konulara değindi.

Çevre Katliamına Göz Yumamayız

Tayyip Erdoğan son aylarda denizin üzerinde ve dibinde tabakalaşan müsailaj sorununa da değindi. Kıyı şeridi, boğazlar ve durağan noktalarda hem koku hem de çevre kirliliği yapan bu tabakanın canlı hayatı ve çevreyi katlettiğine değindi. Bu sorunun iklim değişikliği ve çevre kirliliğinden kaynaklandığını, belediyelerin denizlerin temizliğine önem vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Erdoğan açıklamasında, musilajla mücadeleyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bırakamayacaklarını, azim ve kararlılıkla müsilajla mücadele edeceklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde bilim insanları yaptıkları açıklamalarda ‘Marmara Denizi Ölüyor’ demiş ve ivedilikle belediyenin deniz temizliğine el atması gerektiğini belirtmişti. Tayyip Erdoğan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kıyıdaki tesisleri ve atık noktalarını sıkı takibe alacağını, denetimlerle çevre kirliliğini tetikleyen firmalar hakkında gereğinin yapılacağını belirtti.

Kıbrıs’ta Yok Sayılamayız

Program sırasında dünyada yaşanan gelişmelere de değinen Erdoğan, Mısır’la ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini, Mısır’ın, Türkiye için dün ki mesele olmadığını belirtti. Cumhurbaşkanı, Fetöcülerin Ermeni Meselesi’ni yeniden gündeme getirerek, asılsız iddialarla Türkiye’yi uluslararası platformlarda zor duruma düşürmeye çalıştığını belirtti. NATO’ya seslenerek, tarihi kaynakları açmaya hazır olduğumuzu ve tarihle yüzleşmekten asla kaçmayacağımızı bir kez daha yineledi. Amerika Birleşik Devletleri’nin her fırsatta terör örgütü PKK’ya destek olduğunu, bunun ikili ilişkilere ciddi zarar verdiğini açıkladı. Abd’nin ‘müttefikimiz’ derken terör örgütüyle ortak hareket etmesinin kabul edilemez olduğunu, Biden’in müttefiklik konusunda karar vermesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!