Sağlık Göz kapağı estetiği

1 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 6 yorum yapıldı.

Blefaroplasti nedir?

Belli bir yaştan sonra göz kenarında oluşan kırışıklıklar ister istemez insanları rahatsız ediyor. Göz hattı her zaman önemli bir bölge olup kişiler aynaya baktığında oradaki kırışıklıkları gördüğünde kesinlikle mutsutsuzluk yüzlerinde belirir ve çekilmez bir hal alır. Artık tıp alanının ilerlemesi sonucunda göz kapağı estetiği diğer adıyla blefaroplasti ameliyatı göz kapağı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Yüz ifadesini doğrudan etkileyen göz ve göz kapağının zaman içerisinde torbalanması veya sarkması kişinin daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Güzelliklerine ve cilt bakımlarına düşkün kadınlar ve hatta erkekler bile bu işlemi uygulamaktadır. Uzman doktorlar sayesinde başarılı bir cerrahi operasyon sonucu istedikleri güzelliğe kavuşabiliyorlar.

Göz kapağı estetiği nedenleri

Orta yaş ve orta yaş üstü bireylerin başvurduğu bu yönteme zaman zaman güzellikleri için gençlerde başvurmaktadır. Bu cerrahi operasyonun amacı, sadece sıkıntılı bölgedeki karışıklardan ziyade gerdirme yaparak yüze estetik katmak içinde yapılıyor olmasıdır. Bu operasyonla birlikte göz etrafındaki kırışıklıklar alınarak kişiyi yaşlı gösteren bölge tamamen yerini daha estetik bir yapıya bırakır. Buda toplum içerisinde bu işin önemini ortaya çıkarmaktadır. Dediğimiz gibi göz estetiği hem görünümü genç göstermek için hemde ciddi şekilde gerçekten sarkma olan yeri alma işlemidir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Bu ameliyat fonksiyonel veya estetik amaçlı uygulanabilir. Bireylerin tercihine kalmış bir ameliyattır. Blefaroplasti ameliyatı ile göz kapağındaki deri veya kas tabakasında bulunan fazlalık alınarak sıkılaştırma işlemi yapılır. Yağ tabakasındaki fıtıklaşmış kısımlar alınır veya yeri değiştirilir. Bu sayede kişinin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır. Blefaroplasti ameliyatı lokal anestezi uygulanarak yapılabileceği gibi genel anestezi altında da yapılabilir. Ameliyat mutlaka hastane koşullarında ve anestezi uzmanının refakatinde gerçekleştirilmelidir.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

 • 9 Şubat 2021 / 12:37

  […] GÖZ KAPAĞI ESTETIGI AMELİYATI  […]

 • 9 Şubat 2021 / 22:54

  Gözler kalbin aynasıdır. Gözlerimizin kıymetini bilmek lazim günümüzde pek çok insan göz estetigi yapmak tadır:)

 • 9 Şubat 2021 / 22:58
  Duru

  Tam Benim Yorum Yapacagim Bir Konu Olmuş. Goz Kapağı (Blefaroplasti) Yaptırıp Gayet Memnun Kalmış Bi Userim.. (Duru) Biraz Dikiş İzlerim Kalmis Olsa Da Doktorun 6 Ay İçinde Tamamen Kapanacagini Söyledi 🙂 Düşünenler Haydisohbete.Com Ailesi Olarak Merak Edilecek Sorularınızı Her Zaman Tecrübe İle Paylasiriz 😉

 • 9 Şubat 2021 / 22:59
  Dark

  Harika bir yazı olmuş daha önce cokta duymadığımız bir durum bu ama bu ilginc bilgiler için tskler..

 • 10 Şubat 2021 / 00:23
  HavaLi

  GuseL 1 Yazi Olmus Emegine Saglik Yazanlarin http://www.Haydisohbete.com Bekleriz

 • 10 Şubat 2021 / 19:14
  Night

  Hiç duyulmamış bir hastalık yada bizlerin başına gelmediği için haberdar değiliz. Hem çok açıklayıcı hemde bilgi yüklü bir yazı olmuş emeğinize sağlık..

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!