Gurbetçi Chat Odaları | HaydiSohbete.Com
Sohbet Gurbetçi Chat Odaları

1 ay önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 5 yorum yapıldı.

Gurbetçi Olmanın Zorluğu

Ait olduğu topraklardan çok uzakta, bambaşka bir kültürün bağrında yaşaması çok zordur. Gurbet demişler uzakta ki esarete. Diline, dinine, köklerine aykırı bir toplumun içinde yer edinmeye çalışmak, mengeneyle sıkıştırılmak gibidir kimi zaman. Ne yapsan ait olamazsın ve ne yapsan kendini oraya tamamıyla ait hissedemezsin. Bir sürgün gibi gelir ilk başlarda yaşamak, sonrası ise mecburi alışkanlık. Canı sıkılınca eş, dost, ahbap çeker ya gönül hasbihal için, gurbet elde duvardan başka yoktur yoldaşın. Çayın dumanında akıp giden Sohbet in yerini, gözü kapıda ‘bir gelen olsa’ diye bekleyen özlemler alır.

Dünyanın Her Yerinden Sohbet Kolaylığı

Adına gurbet dedikleri bu amansız yalnızlık odalar dolusu sessizliği konuk eder her gün evlerimize. Yıllarca türküler yakılan, ağıtlar dizilen, kara trene yüklenen vatan topraklarının hasreti sızlatır yürekleri. Burnunda tüter köyünün mis gibi havası, suyu. Komşu teyzeleri, birlikte büyüdüğün akrabaları, sokaklarında koşturduğun yolları bile özlersin.  Muhabbet açlığıyla  yapacak bir şeyin olmadığı zamanlarda gider elbet el akıllı telefona, tablete. Sanki dünyaya açılan kocaman bir pencereymiş gibi yüzlerce insanın arasına  Gurbetçi Chat le sende katılabilirsin. Bir klavyedir ya da bir telefon ekranıdır seni yeni yüzlere ulaştıran. Gelişen teknoloji ile dünyanın her yerinden Sohbet Odaları na erişebilme kolaylığı günün her saatinde yalnızlığından uzaklaştırır adım adım. Sınırsızca, özgürce Chat yapabilmek, her yaş grubundan kişilerle tanışmak ve yeni ilişkilere adım atmak parmaklarının ucunda gizli. Güzeldir yeni başlangıçlar. Yeni heyecanlarla kelimelerin arasına sığdırmak güzeldir Sohbet in en koyusunu.

Bir Gülücük Yepyeni Bir Başlangıçtır Burada!

Hiç tanımadığın ve senden kilometrelerce uzaktan birine cümlelerle uzanmak ne hoştur. Kimi zaman kahkahaları bölüşürüz yarı yarıya, kimi zaman hüznü. İnsanız ya; dertleniriz karşımızdakinin yaşanmışlıklarıyla. Hemencecik oluveririz katık. Bölüşebilmek ne güzeldir sevinci de, boğazına düğümlenenleri de… Bazen kelimelerin sıcaklığı sarıp sarmalar yalnız kalpleri şefkatle. Özlemini çektiğin aşk belkide o ekranın ardında seninledir. Kimi zaman çocukluğun, kimi zaman olgunluğun, kimi zamansa en romantik yanın geçer klavyenin başına. Rengarenksindir aslında kelimelerin ardında dört mevsimi yaşarcasına. Birinin yüreğine dokunmak, orada varlığını hissettirebilmek mutluluk verir insana. Bir adım… Bir adım daha derken kapılıverirsin aşkın en samimi yanına.

Seviyeli Sohbet arıyorsan Gurbetçi Chat Odaları ile tam yerindesin demektir. Bir tıkla yalnızlığından sıyrılmanın tam sırası 🙂

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

 • 14 Mayıs 2021 / 12:53

  Gayet güzel bi çalışma olmuş emeği geçen arkadaşımıza tsk ederim devamı olur umarim gurbetçi arkadaşları kanalımızda sohbet etmeye bekleriz

 • 17 Mayıs 2021 / 21:17

  Elinize sağlık

  • 22 Mayıs 2021 / 16:09

   Teşekkür ederim

 • 17 Mayıs 2021 / 21:24
  KahKaha

  Emeğinize sağlık.

  • 22 Mayıs 2021 / 16:09

   Teşekkür ederim

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!