İsrail Katliama Devam Ediyor | HaydiSohbete.Com
Genel İsrail Katliama Devam Ediyor

4 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

İsrail Kan Dökmeye Devam Ediyor

İsrail işgal ettiği Filistin topraklarında masum insanları katletmeye devam ediyor. Dünyanın görmezden geldiği saldırılarda onlarca çocuk can veriyor. Sivillere yönelik şiddet eylemlerinin dozunu her geçen gün arttıran İsrail, yerleşim yerlerini bombalayarak sivil ölümlerinin sayısını her geçen gün yükseltiyor. Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinli müslümanlara her fırsatta şiddet uygulayan İsrail polisi, şimdilerde ise evleri ellerinden zorla alınan halka zulmediyor. Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan müslümanları zorla göç ettirmeye uğraşan polisler, direnen halka gerçek mermi ve orantısız güçle müdahale etmekten kaçınmıyor. 10 Mayıs’tan beri devam eden İsrail saldırılarında yüzlerce masum hayatını kaybetti.

ABD’nin Filistin Komedisi

Dünya İsrail şiddetini yine her zaman ki gibi görmezden gelmeye devam ediyor. Fransa küstah sözlerle İsrail’e ‘yanındayız’ mesajı yayınlarken, ABD sözcüsü her fırsatta Filistin’i kınayarak yaşananlara adeta kulağını tıkadı. Yerli ve yabancı ünlü bir çok isim İsrail’i durdurun çağrısı yaparken, yabancı medya ajansları ve kanalları katliamı görmezden gelmeye devam ediyor. İsrail’in düzenlediği hava saldırılarında ölü sayısı 134’e yükseldi. Özellikle yerleşim alanlarının hedef alındığı saldırılarda, fotoğraf karelerine yine cansız çocuk bedenleri yansıdı.

Filistin’de Halk Susuzlukla Savaşıyor

Acımasızca her fırsatta Filistin halkına saldırılarda bulunan ve topraklarını dünyanın gözünün içine baka baka işgal eden İsrail, şiddeti tırmandırmaya devam ediyor. ‘Surların Muhafızı’ adını verdiği operasyonlar sonucunda 134 ölü, 834 yaralıya ulaşan rakamlar İsrail’in durmasına yetmedi. Filistinlilere göç için 10 Mayıs’a kadar süre veren İsrail, direnişi kırmak için her yolu deniyor. Gazze Şeridi’nde bulunan Cibaliya Belediyesi yaptığı açıklamada İsrail’in alt yapı sistemlerini bombalaması nedeniyle 10 bin evin susuz kaldığını duyurdu. Belediye açıklamasında, Kızılhaç Komitesi’yle birlikte yaşanan tahribatın onarılması için çalışma başlattıklarını duyurdu. İsrail’in özellikle direnişi kırmak adına alt yapı, yollar, kavşaklar ve kalabalık yerleşim bölgelerini hedef aldığı açıklandı.

Rihanna Katliama Sessiz Kalmadı

Sosyal medyada İsrail katliama sansürlenmeye çalışılsa da, bir çok ünlü isim katliama ‘dur’ denmesi için paylaşımlarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Rihanna twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Filistin’de ölen çocuklara dikkat çekti. Vicdanları kanatan görüntülere sessiz kalmayan ünlü isim, herkes gibi hangi devlet politikasına çocukların zarar verdiğini sorguladı.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!