mIRC Sohbet Siteleri | HaydiSohbete.Com
Sohbet mIRC Sohbet Siteleri

4 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 1 yorum yapıldı.

mIRC Sohbet Siteleri

90’lı yıllarla hayatımıza giriş yaprı mIRC Sohbet siteleri. Sanal dünyanın kapılarının ilk aralandığı polatformdu o yıllardı. Hani çevirmeli Ağ Bağlantısı ile saç baş yolarak internere bağlanmak için çırpındığımız zamanlar. Hatırlar mısınız bilmem rahmetli Kemal Sunal’ın oynadığı e-kolay reklamları vardı 🙂 Şimdikilere nazaran oldukça kullanışsız bilgisayarlar her eve nasip olmazdı. İnternet kafe bulmanın neredeyse imkansız olduğu, çoğumuzun klavye bile görmediği yıllar hani. Tek tük mIRC Siteleri nin olduğu, crazy girl’lerin, karizma beylerin yeni yeni türediği en güzel çağdan bahsediyoruz.

O yıllarda Sanal Dünya kavramı henüz çıkmamış, ‘nereye düştük’ dercesine ortamı anlamaya çalışan Sohbet Sitesi görmüş masum köylü modundaydık hepimiz. Klavye delikanlılığının temellerinin  yavaş yavaş atılmaya başlandığı zamanlardı. Bedavanın baldan tatlı geldiği memleketimizde Ücretsiz Chat yapma imkanı doğmuş, kaçırılır mı hiç dercesine akın akın gelinen Muhabbet Odaları tıklım tıklımdı o zamanlar. Taa uzaklardan, çoğunluğu yurt dışından gurbetçilerin olduğu kullanıcıların Sınırsız Sohbet ettiği bu platformlarda ne anılar biriktirdi bir nesil ne anılar…

İlk Sanal Aşk Unutulmaz

Her gün işten eve geldiğimizde ya da okuldan çıkar çıkmaz çantayı atıp bilgisayarın başına geçtiğimiz zamanları özlemiyor değiliz. O zamanlar yeni bir şey keşfetmenin ayrı bir heyecanı vardı. Tamamen yabancı olduğun bir mecrada, bocalayarak, kimi zaman mahcup olarak yer edinmeye çalışıyorduk zira. Kimine kanımız çok kaynar, sanal dünyada ki bağı reel dünyaya taşırdık. Bedava Sohbet etmenin kolaylığı ve güvenli bağlantı ile nice arkadaşlar edindik. Sıcacık geldi hiç tanımadığımız yüzler. Bilgisayarı kapatıp gitsekte, hayatımızın belli bir köşesinde yer edindiler ister istemez. Kimi zaman güzel dostluklar, buluşmalar, anılar biriktirdik, kimi zamansa güzel aşklar. Klavyenin ucundan etkilendiğimiz kişiye kendimizi anlatmak ve bizi beğensin diye çabalamakla heder olduk çoğu zaman 🙂 Karşılıklı elektriğin tavan yaptığı durumlarda adım attık sanal aşkın güzelliğine. Kalbimizde bir carpıntı oldu görmeden sevdiklerimiz. Kelimelerin büyüsünde daldık gittik uzaklara. Bazen sanaldan tanışıp, komik hayal kırıklıkları yaşadık, bazense çok güzel yakınlaşmalara yelken açtık.

Klavyenin Ucundan Mutluluğa

O zamanın güzelliği elbette bir başkaydı. Ancak gelişen teknoloji, Chat Siteleri nin değişen ara yüzleri ve herkesin elinin altında internetin oluşu birilerine ulaşmayı daha da kolaylaştırdı. Canının sıkıldığı her anda birileriyle konuşmak istersen, durma hemen gel buraya!

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

  • 19 Mayıs 2021 / 22:41

    Evet eskiLer hep guzel di sanalda
    Şuan ise telefonla girip chat yapmak
    Ayri guzel haydisohbete.com da chat yapmak ayri guzel herkesi bekleriz..

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!