Normalleşme Müjdesi Geldi | HaydiSohbete.Com
Genel Normalleşme Müjdesi Geldi

2 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Normalleşme Müjdesi Geldi

Dün akşam kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan normalleşme müjdesi geldi. Tüm Türkiye son bir yıldır Koronavirüs pandemisi yüzünden eve kapanmanın verdiği stresle mücadele ediyor. Bir çok işletmenin pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kepenk kapattığı, sosyal hayatın sekteye uğradığı, okulların açılamadığı kabus gibi günler yaşandı. Kafeler, restoranlar, düğün salonları ve spor salonları son bir yılda açılamazken, esnaf ve düğün hayali kuran genç çiftler kara kara düşünür oldu. Çin’de ortaya çıkan bu kabus, tüm dünyayı hem psikolojik, hem sağlık, hem de maddi açıdan zor telafi edilecek derecede yıprattı. Maskelerle yaşamaya mecburen alışan insanlar, dört gözle ‘maskesiz hayat’ yaşanacağı günleri bekliyor.

Erdoğan Normalleşme Adımlarını Paylaştı

Dün tüm Türkiye açıklanan yeni normalleşme adımlarıyla rahat bir nefes aldı. Gözler uzun zamandır yetkililerin işaret ettiği 1 Haziran’daydı. Dün itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kameralara yapılan açıklamada, restoran, kafe, düğün salonları, spor salonları gibi işletmelerin açılacağı müjdesi geldi. Güzel haberi alan kimi esnaf davulla kutlama yaparken, kimi esnafta müşteri kabul etmek için temizliğe kolları sıvadı. 1 Haziran’dan itibaren zorunlu paket servisi kuralı kaldırılarak, serbest müşteri alımına başlandı.

Yeni Kısıtlama Saatleri Belli Oldu

Hem esnafın hem de vatandaşın yüzünü güldüren haberler bununla sınırlı kalmadı. Daha önceden 21:00 ile 05:00 arası olan sokağa çıkma yasağı saatleri güncrllenerek 22:00 ile 05:00 saatleri arasına çekildi. Hafta içi ve Cumartesi günleri için kısıtlama saati 22:00-05:00 saatleri olarak belirlenirken, Pazar günü tam kapanmaya devam edileceği bildirildi. Tayyip Erdoğan tedbirlerin Temmuz ayına kadar devam edeceğini ve Temmuz ayında hastalığın seyrine bakılarak yeni kararların alınacağını belirtti. Ayrıca yine yaptığı açıklamada okulların 7 Haziran itibariyle açılacağını ve haftada 2 gün öğrencilerin okullafa gelerek yüzyüze eğitime devam edeceğini belirtti.

Aşılamaya Tam Gaz Devam Edilecek

Erdoğan açıkalamasında Biontech, Sinovac ve Sputnik aşılarının belirlenen kriterlerde ki vatandaşlara yapılacağını belirtti. 1 Haziran itibariyle 50 yaş üstü vatandaşların aşılama kapsamına alındığını belirtti. Temmuz ve Ağustos aylarındaysa aşılama takvimine son sürat devam edileceğini ve aşılanmayanın Eylül ayına kadat kalmayacağının hedeflendiğini aktardı.

 

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!