Okullar Açılacak Sinyali | HaydiSohbete.Com
Genel Okullar Açılacak Sinyali

2 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Okullar Açılacak Sinyali

Tam kapanma sonrası rakamların hızla aşağı çekilmesiyle açıklama yapan Ziyal Selçuk, okullar açılacak sinyali verdi. Koronavirüsün hayatımızı abluka altına aldığı şu günlerde vaka sayılarının düşüş haberleri vatandaşların ve esnafın yüzünü güldürüyor. Uzun zamandır devam eden Covid-19 pandemisi esnafı, öğrencileri ve çalışanları vurdu. Bir çok işyeri çalışanlarını kısa çalışma ödeneği ile mağdur ederken, işyerlerini pandemi yüzünden alınan önlemler yüzünden açamayan esnafta ağır darbe aldı. Yine bu durumdan fazlasıyla zarar gören bir diğer kesim eğitim camiasi oldu. 2020 yılından bu yana kovid yüzünden eğitimde yaşanan ciddi aksaklıkların telafisi için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi derslerinin yapılacağı bilgisini verdi.

Selçuk Eğitim Planını Açıkladı

Yüzyüze eğitimin ne zaman yapılacağı hem veliler hem de öğrencilerin en çok merak edilen konular arasındaydı. Bakü ziyareti sonrası gazetecilerle sohbet eden Selçuk, Fatih Çekirge’ye yaptığımı açıklamalarla veli ve öğrencilere müjdeli haberleri verdi. Yaz aylarında okulların açılıp, açılmayacağı en çok merak edilen konular arasındaydı. Selçuk açıklamasında yaz aylarında eğitime yanaşmadıklarını, çocukların pandemi sürecinde evde kaldığını ve psikolojilerinin büyük önem taşıdığını belirtti. Ağustos ayında öğrencilerin yüyüze eğitime geçmesi gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirten Selçuk, yaşanan ders kayıpları için bir telafi eğitimi planladıklarını duyurdu. Haziran ayında başlatılması planlanan telafi eğitimlerinde, öğrencilerin yüzyüze eğitim almasını öngördüklerini belirten Milli Eğitim Bakanı, veliler ve öğrencilerin bu konuda içlerinin rahat olmasını vurguladı.

İlk Zil Eylül’de Çalacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada Temmuz gibi okulların kapanmasını düşündüklerini ve Ağustos ayında açmayı planlamadıklarını belirtti. Selçuk açıklamasında, ‘İklim koşulları açısından okulların ağustos ayında açılması bize göre doğru değil. O nedenle okulları sonbaharda (eylül gibi) açmayı planlıyoruz.’ vurgusunu yaptı. Selçuk, yüzyüze eğitimin detaylarını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile istişare ederek kararlaştıracaklarını belirtti.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!