Vakalarda Düşüş Devam Ediyor | HaydiSohbete.Com
Sağlık Vakalarda Düşüş Devam Ediyor

3 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Vakalarda Düşüş Devam Ediyor

Koronavirüs salgınından yaka silktiğimiz şu günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Vakalarda düşüş devam ediyor’ açıklaması sevindirdi. Bir kabus gibi bir anda hayatımıza giren Covid-19 paniği maalesef milyonlarca insanı hayattan koparmaya devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve sokakta bir anda yere düşüp, can veren insanların görüntüsüyle hayatımıza giren korona, hem sağlığımızı hem de psikolojimizi etkilemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İtalya’da adeta bir yıkıma neden olan virüs, bu ülkelerin yoğun mücadelesiyle etkisini yitirdi. Şimdilerde ise Hindistan’da sokakta ölen insanların görüntüleri ve yakacak odunun bulunamadığı haberleriyle korkunun boyutu her gün gözler önüne seriliyor. Ne yazık ki gelişmemiş ülkelerin yaşadığı aşı krizi ve hastalığa dair hiçbir haber medyaya yansıtılmıyor. Adeta kaderine terk edilmiş yoksul ülkelere dair tüm dünyanın sessiz kalması da vicdanları sorgulatıyor.

Yasaklara Devam

Ülkemizde can kaybının korkunç boyutlara ulaşmasıyla acil eylem planı hazırlanmış ve tüm Türkiye’de tam kapanma yaşanmıştı. 17 gün evde kalmanın sonrasında açıklanan rakamlarda hastalığın seyrinin gerilediği görülmüş ve yüzleri güldüren açıklamalar yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam kapanma öncesindeki gibi hafta içi 05:00 ile 21:00 saatleri sonrası ve haftasonu 17:00’den sonrası sokağa çıkma yasağının devam edeceğini açıklaması normalleşmeye dair umutları yine havada bıraktı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına pek fazla dikkat edilmemesi ve denetimsizliğin bu hastalığın hayatımızda daha çok olacağı düşüncesi vatandaşların ve esnafın direncini kırmakta.

Dayan Türkiye!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca habercilere yaptığı açıklamayla salgının seyrini değerlendirdi. 22 Mayıs itibariyle kovid hastalığında durum şöyle: 8 bin 697 yeni pozitif vaka tespit edildi. 231 vatandaşımız hayatını kaybetti. 14 bin 472 kişi iyileşerek sağlığına kavuştu. İyileşen hasta sayısı 5 milyona yaklaştı. Hastalığın baş gösterdiği ilk günden itibaren ülkemizde vefat edenlerin sayısı ise, 46 bin 71 oldu.

Öte yandan Fahrettin Koca turizm çalışanlarının yakın zamanda tamamının aşılanacağını açıkladı. Yine yaptığı açıklamada Koca, 20 yaş üstü her vatandaşın Haziran ayından itibaren aşılanmaya başlayacağı müjdesini verdi. Bir çok aşının ülkemizi kısa süre içerisinde geleceğini belirten Koca, kovid aşısı sıkıntısı yaşanmayacağı müjdesinide verdi.

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!