Vergi Affı Yolda | HaydiSohbete.Com
Genel Vergi Affı Yolda

3 hafta önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Vergi Affı Yolda

Koronavirüs salgını yüzünden bunalan esnafın yüzünü vergi affı yolda haberi güldürdü. Yaşanan ekonomik buhranda Ak Parti’den güzel haber geldi. 2020 yılından beri hayatımızı adeta kabusa çeviren Covid-19 salgını yüzünden milyonlarca insan hayatını kaybetti. Çin’den tüm dünyaya yayılan ve bir türlü kontrol altına alınamayan pandemi yüzünden yine milyonlarca insan ciddi sağlık sorunları yaşıyor. Küresel salgın yüzünden ülkeler hem ekonomik hem de sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. Bir çok devlet kovid aşısıyla vatandaşlarının sağlığını güvence altına almaya çalışsa da, ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan dar gelirli onlarca ülke kaderine terkedilmiş durumda. Özellikle Hindistan her gün sağlık ve hijyen koşullarının yetersizliği yüzünden binlerce vatandaşının ölümüne çare bulamıyor. Sık sık kovidin mutasyona uğramasıda tüm dünya ülkelerini psikolojik açıdan da sınamaya devam ediyor.

Maskeye mahkum yaşadığımız şu günlerde vaka sayılarında düşüş yaşanmaması yüzünden yaşanan kapanmalar esnafın işlerine darbe vurdu. Bakanlık tarafından alınan kararlar nedeniyle sadece paket servis yapabilen esnafın yanı sıra, yaşanan kapanmalarda müşteri alamayan kuaförlerde kan ağlıyor. Küçük esnafın belini kıran tedbirler yüzünden bir çok dükkan kepenk açamamaktan dolayı maddi kayıp yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnafa 5 bin TL destek verileceğini açıklamıştı. Dün yapılan açıklamalarda ise vergi ve sicil affının çıkarılacağı bildirildi.

Borcu Olanlara Müjde Verildi

Ak Parti’li milletvekillerinin hazırladığı vergi ve sicil affına dair yasa teklifi borçluları umutlandırdı. Bir çok esnafın vergi borcu ve sgk borcu olduğu yıllardır yadsınamaz bir gerçek. Sık sık çıkarılan vergi affıyla yeterli bir sonuç alınamadıysa da, pandemi döneminde böyle bir yasanın çıkması en azından esnafın bir nebze de olsa rahat bir nefes almasını sağlayacak. 15 maddelik hazırlanan yasa teklifinde 30 Nisan’dan öncesi vergi, vergi cezaları, idari para cezaları, koronavirüs kapsamında idari para cezaları, SGK borçları gibi gerçekleştirilmemiş ödemeler yapılandırılabilmesinin önü açıldı. Ayrıca bu kanun teklifinde vergi artırımının ve matrahında yeniden düzenlenmesi amaçlandı. Binlerce esnaf ve vatandaş çıkan haberler sonrası borçlarını yapılandırmak için yeniden kuyruklarda ki yerini alacağa benziyor. Covid yüzünden yaşanan ekonomik darlığa umut olan yasa teklifiyle ilgili gözler şimdi Ak Parti’de.

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Don`t copy text!